Dzień Dziesiąty – Wtorek 26.07.2022

Jeśli atrakcji masz po sam korek – dziś jest wtorek! Zdecydowanie czuć, że już za dwa dni oczekiwana premiera „Złodziei Czasu”. Dzisiejszy harmonogram był wypełniony po brzeżek działaniami spektaklowymi. Na szczęście nie tylko! Mieliśmy też obowiązkową wizytę na basenie i zajęcia improv, a zamiast kolacji mieliśmy grill w plenerze. Zawsze na ogniskach lub grillu na naszym obozie cementują się przyjaźnie. Wieczorem, dla chętnych organizujemy ostatni już pokaz filmowy III części „Powrotu Do Przyszłości”. Jutro przeddzień premiery! Dziać się będzie!

Kolejne dni:

2022-07-31

Dzień Czternasty – Sobota 30.07.2022

Od rana pakujemy walizki. Na rozdaniu dyplomów są wszyscy — obozowicze, wolontariat, kadra… Przemawia Pan Tomek, podsumowując obóz, dziękując wolontariatowi i po raz ostatni przekazując ogłoszenia. Rozdanie dyplomów zaczyna Pani Misia, za nią — Ziemek, a na koniec Ziemba. Po rozdaniu dyplomów parę scenek parodii kadry i po 15:00 wsiadamy w autokar i jedziemy do Żywca. Stamtąd ruszamy pociągiem do Warszawy. Na Dworcu Centralnym jesteśmy chwilę po 22:00. Rozchodzimy się z lekka smutni, ale towarzyszy nam myśl, że już za pół roku — zimowisko! ❤

2022-07-30

Dzień Trzynasty – Piątek 29.07.2022

Po obowiązkowym pakowaniu sprzętu i narzędzi obozowych mamy dzień pełen laby – potok, basen, sklep, warsztaty improv, dyskoteka kończąca… Niechybnie zbliża się koniec oboza. Widać, że jest nam tu dobrze i jutro będziemy się żegnać potokiem łez. Ale to dopiero jutro. Dziś – celebra młodości i dobrej energii ❤

2022-07-29

Dzień Dwunasty – Czwartek 28.07.2022

Dzień rozpoczęliśmy pełną parą od rozgrzewki finałem. Po śniadaniu lecimy z tematem i kończymy wczorajszą próbę montażową. Obiad i pierwsza generalna. Kolacja i druga generalna. O 21:02 ruszamy ze spektaklem. Na godzinę boisko Domu Wczasowego „Pilsko” zmienia się w profesjonalną scenę plenerową. Celebrujemy do wieczora. Rozchodzimy się do pokoi nabuzowani energią i dumni z tego, co stworzyliśmy.

2022-07-28

Dzień Jedenasty – Środa 27.07.2022

Dziś tylko i wyłącznie spektakl. OPRÓCZ pieszej wycieczki na Sopotnię Wielką! Wróciliśmy zmachani, ale szczęśliwi. Po obiedzie i odpoczynku – pierwsza montażowa! Czuć jutrzejszy sukces w powietrzu. Działamy.

2022-07-27

Dzień Dziesiąty – Wtorek 26.07.2022

Dzisiejszy harmonogram był wypełniony po brzeżek działaniami spektaklowymi. Mieliśmy też obowiązkową wizytę na basenie i zajęcia improv, a zamiast kolacji mieliśmy grill w plenerze. Wieczorem, dla chętnych organizujemy ostatni już pokaz filmowy III części „Powrotu Do Przyszłości”. Jutro przeddzień premiery!

2022-07-26

Dzień Dziewiąty – Poniedziałek 25.07.2022

Nowy tydzień rozpoczynamy oczywiście rozgrzewką finałem. Cały dzień operujemy teatralnie, bo premiera już w czwartek! Na poddaszu nieustannie działa pracownia plastyczna, a na zewnątrz odbywają się próby teatralne. Wieczorem każdy pokazuje swój talerz, czyli „Mam Talent”. Mamy okazję zobaczyć kto co umie – jedni śpiewają, drudzy znają obce języki, a jeszcze inni – opowiadają suchary. Kończymy dzień chowając sprzęt do przyczepy, bo jutro zapowiadają deszcz. Zobaczymy, jak to będzie!

2022-07-25

Dzień Ósmy – Niedziela 24.07.2022

Ostatni dzień tygodnia wielce ważny, bo koncertowy. Od rana więc Szeryf z Ziemkiem rozstawiają sprzęt na boisku. Solówki i duety do momentu rozstawienia sprzętu są ćwiczone w sali bilardowej, a później – na boisku, gdzie próby mikrofonowe odbywają się aż do wieczora. Po kolacji wokaliści zaczynają przygotowania wizualne i rozgrzewają swoje głosy. Wieczorem półtorej godziny wspaniałego, artystycznego wydarzenia. Dzień kończymy małą potańcówką i krótkim gapieniem się w rozgwieżdżone niebo.

2022-07-24

Dzień Siódmy – Sobota 23.07.2022

Przez cały dzień walczą ze sobą dwa projekty – koncert i spektakl. Zewsząd słychać więc na zmianę śpiewanie i trenowanie tekstów dramatycznych. Wpadamy po obiedzie na basen, na zajęciach łapie nas ulewny deszcz, po kolacji znienacka lecimy na Zlot Samochodów Zabytkowych odbywający się po drugiej strony ulicy, a wieczorem – dyskoteka przebierana! Bawimy się do późna, lecą klasyki ’00 i odlatujemy przy wyciągniętym przez Ziemka stroboskopie.

2022-07-23

Dzień Szósty – Piątek 22.07.2022

W każdym zakątku naszego ośrodka można znaleźć ekipę, która próbuje, układa lub wymyśla. Oprócz scen aktorskich, w piwnicy na poddaszu działa pracownia plastyczna, gdzie powstają rekwizyty i scenografia. Po obiedzie wyjście nad potok, po powrocie tłuczemy dalej próby i przeplatamy je kąpielą w basenie. A na koniec dnia – druga część wybitnej trylogii „Powrót Do Przyszłości”. Jutro – półmetek oboza!

2022-07-22

Dzień Piąty – Czwartek 21.07.2022

Cały dzień schodzi nam na działaniach związanych ze spektaklem obozowym. W każdym kącie Domu Wczasowego „Pilsko” słychać śpiewy i próby teatralne. Pogoda dopisuje — na niebie ani jednej chmurki. Wieczorem występ formacji improwizacyjnej Akt VIII, której Ziemba i Ziemek są członkami. Dwie rozgrzewki i sześć gier rozgrzało obóz i oboza przepony. Dzień kończymy na wysokim C, pełni endorfin.

2022-07-21

Dzień Czwarty – Środa 20.07.2022

Środa pełna jest pracy nad spektaklem. Wiadomo już kto co gra, zarysowane są już układy, uczymy się piosenek. Po obiedzie wspaniałe i orzeźwiające wyjście nad potok. Po kolacji prezentujemy kolegom i koleżankom naszą interpretację hasła „Góry, Nasze Góry”. Mamy wszystkie formy twórczej ekspresji – stand-up, scenki, wiersz, pastisz… Kończymy dzień uśmiechnięci i naładowani dobrą energią na jutro.

2022-07-20

Dzień Trzeci – Wtorek 19.07.2022

Kolejny dzień oboza zaczynamy od dalszych castingów. Bardzo szybko klaruje się kto co gra i jaką ma rolę w naszym spektaklu. Tworzymy rekwizyty, powtarzamy chorełki, planujemy nagrywki i uczymy się piosenek – nie tylko tych do spektaklu, ale także tych do koncertu. Pierwszy raz kąpiemy się grupami na basenie. Wieczorem oglądamy klasyka kina – „Powrót Do Przyszłości”. Okazało się, że seans tak się spodobał, że niedługo obejrzymy również części kolejne.

2022-07-19

Dzien Drugi – Poniedziałek 18.07.2022

Drugi dzień oboza zaczynamy już chwilę po 7:00. Wtedy przed siebie ruszają biegacze. Reszta obozu budzona jest o 8:00 i rozgrzewa się z Misią. Pierwsza tura zajęć to wyjście do sklepu, tworzenie wizytówek i zajęcia wokalne. Po obiedzie uczymy się układu finałowego i mamy spotkanie wewnątrz grup z wychowawcami, a wieczorem – integracja z tańcami. Szalejemy ile tylko cisza nocna dała!

2022-07-18

Dzień Pierwszy – Niedziela 17.07.2022

Blady świt, 17 lipca, 6:45. Obóz Totalart rozpoczyna zbiórkę. Już za moment wyjedziemy do Korbielowa! Czuć ekscytację przed nadchodzącymi dwoma tygodniami. W Żywcu przesiadamy się do autokaru, pół godziny i jesteśmy na miejscu – w Domu Wypoczynkowym „Pilsko”. Zasiedlamy lokal i spotykamy się najpierw pełnym obozem, a potem grupami. Potem obiadokolacja, chwila odpoczynku i integracja całym obozem. Przed nami genialne, kreatywne dwa tygodnie. Będzie bosssko.


Polecamy

logo
logo
logo
logo
logo