Dzień Dziewiąty – Poniedziałek 25.07.2022

Jeśli Paulina na koncercie miała wałek – dziś jest poniedziałek! Nowy tydzień rozpoczynamy oczywiście rozgrzewką finałem. Trenujemy dzielnie poprawiając szczegóły i dociągając drobiazgi – wejścia, zejścia, pozy i ruchy. Cały dzień operujemy teatralnie, bo premiera już w czwartek! Na poddaszu nieustannie działa pracownia plastyczna, a na zewnątrz odbywają się próby teatralne. Wśród tego całego, teatralnego zamętu starczy czasu na basen! Wieczorem każdy pokazuje swój talerz, czyli „Mam Talent”. Mamy okazję zobaczyć kto co umie – jedni śpiewają, drudzy znają obce języki, a jeszcze inni – opowiadają suchary. Nawet kadra coś zaprezentowała! Kończymy dzień chowając sprzęt do przyczepy, bo jutro zapowiadają deszcz. Zobaczymy, jak to będzie!

Kolejne dni:

2022-07-31

Dzień Czternasty – Sobota 30.07.2022

Od rana pakujemy walizki. Na rozdaniu dyplomów są wszyscy — obozowicze, wolontariat, kadra… Przemawia Pan Tomek, podsumowując obóz, dziękując wolontariatowi i po raz ostatni przekazując ogłoszenia. Rozdanie dyplomów zaczyna Pani Misia, za nią — Ziemek, a na koniec Ziemba. Po rozdaniu dyplomów parę scenek parodii kadry i po 15:00 wsiadamy w autokar i jedziemy do Żywca. Stamtąd ruszamy pociągiem do Warszawy. Na Dworcu Centralnym jesteśmy chwilę po 22:00. Rozchodzimy się z lekka smutni, ale towarzyszy nam myśl, że już za pół roku — zimowisko! ❤

2022-07-30

Dzień Trzynasty – Piątek 29.07.2022

Po obowiązkowym pakowaniu sprzętu i narzędzi obozowych mamy dzień pełen laby – potok, basen, sklep, warsztaty improv, dyskoteka kończąca… Niechybnie zbliża się koniec oboza. Widać, że jest nam tu dobrze i jutro będziemy się żegnać potokiem łez. Ale to dopiero jutro. Dziś – celebra młodości i dobrej energii ❤

2022-07-29

Dzień Dwunasty – Czwartek 28.07.2022

Dzień rozpoczęliśmy pełną parą od rozgrzewki finałem. Po śniadaniu lecimy z tematem i kończymy wczorajszą próbę montażową. Obiad i pierwsza generalna. Kolacja i druga generalna. O 21:02 ruszamy ze spektaklem. Na godzinę boisko Domu Wczasowego „Pilsko” zmienia się w profesjonalną scenę plenerową. Celebrujemy do wieczora. Rozchodzimy się do pokoi nabuzowani energią i dumni z tego, co stworzyliśmy.

2022-07-28

Dzień Jedenasty – Środa 27.07.2022

Dziś tylko i wyłącznie spektakl. OPRÓCZ pieszej wycieczki na Sopotnię Wielką! Wróciliśmy zmachani, ale szczęśliwi. Po obiedzie i odpoczynku – pierwsza montażowa! Czuć jutrzejszy sukces w powietrzu. Działamy.

2022-07-27

Dzień Dziesiąty – Wtorek 26.07.2022

Dzisiejszy harmonogram był wypełniony po brzeżek działaniami spektaklowymi. Mieliśmy też obowiązkową wizytę na basenie i zajęcia improv, a zamiast kolacji mieliśmy grill w plenerze. Wieczorem, dla chętnych organizujemy ostatni już pokaz filmowy III części „Powrotu Do Przyszłości”. Jutro przeddzień premiery!

2022-07-26

Dzień Dziewiąty – Poniedziałek 25.07.2022

Nowy tydzień rozpoczynamy oczywiście rozgrzewką finałem. Cały dzień operujemy teatralnie, bo premiera już w czwartek! Na poddaszu nieustannie działa pracownia plastyczna, a na zewnątrz odbywają się próby teatralne. Wieczorem każdy pokazuje swój talerz, czyli „Mam Talent”. Mamy okazję zobaczyć kto co umie – jedni śpiewają, drudzy znają obce języki, a jeszcze inni – opowiadają suchary. Kończymy dzień chowając sprzęt do przyczepy, bo jutro zapowiadają deszcz. Zobaczymy, jak to będzie!

2022-07-25

Dzień Ósmy – Niedziela 24.07.2022

Ostatni dzień tygodnia wielce ważny, bo koncertowy. Od rana więc Szeryf z Ziemkiem rozstawiają sprzęt na boisku. Solówki i duety do momentu rozstawienia sprzętu są ćwiczone w sali bilardowej, a później – na boisku, gdzie próby mikrofonowe odbywają się aż do wieczora. Po kolacji wokaliści zaczynają przygotowania wizualne i rozgrzewają swoje głosy. Wieczorem półtorej godziny wspaniałego, artystycznego wydarzenia. Dzień kończymy małą potańcówką i krótkim gapieniem się w rozgwieżdżone niebo.

2022-07-24

Dzień Siódmy – Sobota 23.07.2022

Przez cały dzień walczą ze sobą dwa projekty – koncert i spektakl. Zewsząd słychać więc na zmianę śpiewanie i trenowanie tekstów dramatycznych. Wpadamy po obiedzie na basen, na zajęciach łapie nas ulewny deszcz, po kolacji znienacka lecimy na Zlot Samochodów Zabytkowych odbywający się po drugiej strony ulicy, a wieczorem – dyskoteka przebierana! Bawimy się do późna, lecą klasyki ’00 i odlatujemy przy wyciągniętym przez Ziemka stroboskopie.

2022-07-23

Dzień Szósty – Piątek 22.07.2022

W każdym zakątku naszego ośrodka można znaleźć ekipę, która próbuje, układa lub wymyśla. Oprócz scen aktorskich, w piwnicy na poddaszu działa pracownia plastyczna, gdzie powstają rekwizyty i scenografia. Po obiedzie wyjście nad potok, po powrocie tłuczemy dalej próby i przeplatamy je kąpielą w basenie. A na koniec dnia – druga część wybitnej trylogii „Powrót Do Przyszłości”. Jutro – półmetek oboza!

2022-07-22

Dzień Piąty – Czwartek 21.07.2022

Cały dzień schodzi nam na działaniach związanych ze spektaklem obozowym. W każdym kącie Domu Wczasowego „Pilsko” słychać śpiewy i próby teatralne. Pogoda dopisuje — na niebie ani jednej chmurki. Wieczorem występ formacji improwizacyjnej Akt VIII, której Ziemba i Ziemek są członkami. Dwie rozgrzewki i sześć gier rozgrzało obóz i oboza przepony. Dzień kończymy na wysokim C, pełni endorfin.

2022-07-21

Dzień Czwarty – Środa 20.07.2022

Środa pełna jest pracy nad spektaklem. Wiadomo już kto co gra, zarysowane są już układy, uczymy się piosenek. Po obiedzie wspaniałe i orzeźwiające wyjście nad potok. Po kolacji prezentujemy kolegom i koleżankom naszą interpretację hasła „Góry, Nasze Góry”. Mamy wszystkie formy twórczej ekspresji – stand-up, scenki, wiersz, pastisz… Kończymy dzień uśmiechnięci i naładowani dobrą energią na jutro.

2022-07-20

Dzień Trzeci – Wtorek 19.07.2022

Kolejny dzień oboza zaczynamy od dalszych castingów. Bardzo szybko klaruje się kto co gra i jaką ma rolę w naszym spektaklu. Tworzymy rekwizyty, powtarzamy chorełki, planujemy nagrywki i uczymy się piosenek – nie tylko tych do spektaklu, ale także tych do koncertu. Pierwszy raz kąpiemy się grupami na basenie. Wieczorem oglądamy klasyka kina – „Powrót Do Przyszłości”. Okazało się, że seans tak się spodobał, że niedługo obejrzymy również części kolejne.

2022-07-19

Dzien Drugi – Poniedziałek 18.07.2022

Drugi dzień oboza zaczynamy już chwilę po 7:00. Wtedy przed siebie ruszają biegacze. Reszta obozu budzona jest o 8:00 i rozgrzewa się z Misią. Pierwsza tura zajęć to wyjście do sklepu, tworzenie wizytówek i zajęcia wokalne. Po obiedzie uczymy się układu finałowego i mamy spotkanie wewnątrz grup z wychowawcami, a wieczorem – integracja z tańcami. Szalejemy ile tylko cisza nocna dała!

2022-07-18

Dzień Pierwszy – Niedziela 17.07.2022

Blady świt, 17 lipca, 6:45. Obóz Totalart rozpoczyna zbiórkę. Już za moment wyjedziemy do Korbielowa! Czuć ekscytację przed nadchodzącymi dwoma tygodniami. W Żywcu przesiadamy się do autokaru, pół godziny i jesteśmy na miejscu – w Domu Wypoczynkowym „Pilsko”. Zasiedlamy lokal i spotykamy się najpierw pełnym obozem, a potem grupami. Potem obiadokolacja, chwila odpoczynku i integracja całym obozem. Przed nami genialne, kreatywne dwa tygodnie. Będzie bosssko.


Polecamy

logo
logo
logo
logo
logo